תיק נסיעות גדול

תיק נסיעות: המדריך המלא

אם עד לפני עשור או שניים, תיקי נסיעות לא נחשבו לפריט נפוץ במיוחד בישראל, הרי כיום, לאחר מהפכת "השמיים הפתוחים", שהפכה חופשות בחו"ל למוצר צריכה כמעט בסיסי, תיק נסיעות הפך לחלק בלתי נפרד מהמחסן הביתי.

כמובן שהביקוש הרב הוביל לייצור משמעותי של מגוון דגמים אשר מגיעים בקשת רחבה של איכויות ומחירים. כיצד תרכשו תיק לנסיעות בצורה חכמה? איזה סוגים ישנם? מה טווח המחירים המקובל? על כך ועוד – בכתבה הבאה.

גם איכות, גם נוחות – הדרך לרכישה נבונה

כשמדובר ברכישת תיק נסיעות, שם המשחק הוא שילוב בין איכות לנוחות. איכות גבוהה תמנע בלאי גבוה. זכרו שלא מדובר במוצר השוכב באופן סטטי, אלא בכזה הנע למרחקים ארוכים, נחבט לעיתים קרובות ומורכב מאלמנטים אשר עלולים להתבלות במהרה (גלגלים, רוכסנים, תיקתקים ועוד).

אין כל ספק, תיק נסיעות גדול איכותי יעניק לכם שקט נפשי וביטחון אשר ילווה אתכם לאורך תקופה ארוכה וזאת לעומת תיקי נסיעות שאינם איכותיים אשר קרוב לוודאי יובילו אתכם לקנייה מחודשת והוצאה כספית מיותרת בכל שנה מחדש. 

מבחינת הנוחות, מדובר בעניין אישי לחלוטין. תחת קטגוריה זו ניתן לציין את נושא ידית האחיזה (חשוב לבדוק שגובה הידית מתאים לכם ולמשתמשים האחרים הצפויים), החלוקה הפנימית (האם מתאים לכם תיק עם תאים רבים קטנים, או שמא נוח לכם יותר תיק בו יש תא גדול ותא נוסף בלבד?), נוחות הניקוי (בדקו את סוג הבד), משקל נמוך (גם מבחינת נוחות וגם מבחינת חריגה משקלית בטיסות, שעלולה לעלות לכם הרבה כסף), הימצאות תא למחשב נייד (במידת הצורך) ועוד.

להיט על גלגלים

אז איכות יש, נוחות בוודאי, ועכשיו נותר להחליט על סוג התיק. ובכן, הלהיט הגדול של הענף הוא, ללא ספק, דפלים, הלא-הם תיקי נסיעה על גלגלים.

דפל- תיק נסיעות על גלגלים

מדובר בתיקים יציבים במיוחד, בעלי 2 או 4 גלגלים, אשר ניתן לשנע לאורך מרחק רב (ובנמלי התעופה בימינו המרחקים אכן ארוכים), בלי להתעייף או להתאמץ. דפלים מגיעים במגוון גדלים (החל מ-20 אינץ' ועד 32 ויותר), עיצובים ובדים, חלקם כוללים רצועות גב, חלקם מגיעים בסגנון מוצ'ילה ואחרים במראה נקי יותר. מחיריהם נעים בין 260 ₪ לדגמים הקטנים וה"פשוטים" ועד 1,600 ₪ ויותר לדגמי הענק. מומלץ בחום.

לאלו מכם הטסים לחו"ל למטרות עסקיות, ועושים זאת לעיתים תכופות, מומלץ לרכוש תיק נסיעות קטן יותר, על גלגלים, בעל רצועת כתף או תיק גב קלאסי. מדובר בתיקים נוחים ואיכותיים, שמחזיקים מעמד זמן רב, והינם בעלי מראה מרשים במיוחד. 

תיק נסיעה על הגב

טיפים נוספים לרכישה נבונה

  • ודאו כי קיימת אפשרות לנעילת התיק במנעול.
  • רוכסן הרחבה הוא אופציה מבורכת וטובה.
  • גלגלי EVA – סממן לאיכות גבוהה.

לגבי השאלה האם לבחור תיק נסיעות עשוי בד או תיק קשיח – התשובה היא שלכל סוג יתרונות משלו. הבד גמיש יותר מבחינת אפשרות דחיסה של חפצים, הקשיח כמעט שאינו יכול להישבר. ומבחינת המראה? כאן מדובר בעניין של טעם. המחירים דומים למדי ותלויים בעיקר בגודל המזוודה ובאיכות היצרן. נסיעה טובה!

גלילה למעלה