תמונה ראשית למאמר לוח גדלים של מזוודות ושימושם

לוח גדלים של מזוודות ושימושם

אחד הפרמטרים החשובים לבדיקה בעת הקניה הנו גודל המזוודה

איך נדע מהו הגודל הנכון בשבילי לנסיעה הקרובה?

לשם כך עלינו בראש ובראשונה לשאול את עצמנו מספר שאלות:

  1. מספר הנפשות שישתמשו במזוודה
  2. משך השהייה ביעד
  3. מזג האוויר ביעד אליו אנו נוסעים (מזג אוויר חורפי דורש מעילים ונעליים גבוהות ולפיכך מזוודה גדולה יותר)
  4. מטרת השהייה – עבודה/ חופשה וכו'

באיור הבא ניסינו להמחיש את ההבדלים השונים של גדלי מזוודות, ביחס לגובה המשתמש:

חשוב לציין כי גדלים של מזוודות נמדדים ביחידת המידה "אינצ'" המייצגת את גובה המזוודה מהרצפה עד החלק הגבוה ביותר שלה. יחס ההמרה בין אינצ' לס"מ הנו: 1 אינצ' = 2.54 ס"מ.

* הערה – במזוודות על 4 גלגלים מידת האינצ' כוללת את הגלגלים. כלומר, אם מזוודה מסוימת רשומה כ- 29", כדי להבין מהו גובה המזוודה המיועדת להכלת הציוד (גובה "הקופסא" בלבד) , יש להוריד בין 1.5 אינצ' ל- 2.5 אינצ' המבטאים את הגבהת המזוודה מהרצפה ע"י הגלגלים.

מזוודות בגודל 19"-21"

מזוודות קטנות, נקראות מזוודות "Carry-on" או "מזוודות עליה למטוס".

מאפשרות לנוסע להכניס אותן לתוך תא הנוסעים במטוס. גובה מזוודות אלה נע בין 48 ס"מ ל- 56 ס"מ ומכילות בד"כ נפחים של 35-50 ליטר. מזוודה מסוג זה מתאימה בד"כ לנסיעות של 1-2 לילות עבור נוסע אחד.

מזוודות בגודל 22"-23"

נחשבות גם כן מזוודות קטנות אך אינם "מזוודות עליה למטוס" סטנדרטיות שכן אינן עומדות בגדלים המותרים לעליה למטוס במחלקת תיירים.

מזוודות אלה בד"כ מותרות להעלאה למטוס במחלקת עסקים ומחלקה ראשונה. גובהם בד"כ נע בין 56 ס"מ ל- 62 ס"מ ונפחם מכיל בד"כ בין 50-65 ליטר. מזוודה מסוג זה מתאימה בד"כ לנסיעות של 1-3 לילות עבור נוסע אחד.

מזוודות בגודל 24"-27"

מזוודות בינוניות.

גובהם נע בין 60 ס"מ ל- 70 ס"מ ונפחם מכיל בד"כ בין 65 ל- 95 ליטר. מזוודות בגדלים אלה מתאימות בד"כ לנסיעות של כ- 4-8 לילות לנוסע אחד או 2-3 לילות (סופ"ש) לזוג ממוצע.

מזוודות בגודל 28"-30"

מזוודות גדולות.

גובהם נע בין 70 ס"מ ל- 78 ס"מ ונפחם מכיל בד"כ בין 95 ל- 125 ליטר. מתאימות בד"כ לנסיעות משפחתיות או זוג לתקופה של 10-14 יום.

מזוודות בגודל 31"-33"

מזוודות ענקיות.

גובהם נע בין 78 ס"מ ל- 85 ס"מ ונפחם מכיל בד"כ בין 125 ליטר ל- 150 ליטר.גודל זה אינו מומלץ לטיולים וחופשות בגין היותו מסורבל לסחיבה וכבד להרמה.

כמו כן חברות תעופה רבות מגבילות גדלים כאלה של מזוודות. מזוודות מסוג זה טובות למעברי דירה או נסיעות ארוכות לחו"ל להעברת ציוד וחפצים אישיים. 

* המלצותינו בנושא משך השהות מול גודל מזוודה מבוססות על תנאים סטנדרטים.  

בנוסף להערכותינו יש להתחשב בפרמטר נוסף – אופי המשתמש – קיימים הבדלים בין נוסעים שונים בכמות הבגדים והציוד הנלקח לחופשה.

נוסע צריך לדעת אם הוא מסוג ה"נוסעים הקלים" (Travel light) – מינימליסטים בכמות הביגוד, או מסוג הנוסעים  שאוהבים אופציות מרובות להחלפות בגדים.

כך ישתנה גודל המזוודה בהתאם.

נסיעה נעימה!

גלילה למעלה