עצות לאריזה חכמה של מזוודה

מלבד העיכובים בטיסות והתורים הארוכים בדרך ל"צ'ק אין", אריזת מזוודה היא ככל הנראה אחד הדברים הפחות נעימים בטיסה (לפחות לחלקנו). להחליט מה לקחת, להשתדל לא לשכוח כלום ולגרום לכל הבגדים שסידרנו יפה על המיטה להיכנס לתוך המזוודה זו משימה לא קלה…אך עם זאת, בעזרת תכנון נכון וכמה טיפים משלנו, מלאכת האריזה יכולה להיות מהירה, יעילה וקלה. לפני האריזה עצמה יש לבצע את ההכנות הבאות:

הכנת רשימה

מיד אחרי שקבעתם את היעד לנסיעה, את התאריך וסידרתם מקום לשהות בו במהלך התקופה, יש להכין רשימת ציוד לנסיעה הכוללת את כל מה שצריך. את הרשימה יש לשמור בהישג יד (ארנק, תיק) כך שבכל פעם שיקפוץ דבר מה שצריך לראש יהיה אפשר לרשום אותו. הרשימה משיגה שתי מטרות: מאיצה את מהירות האריזה ומונעת השארת דברים חשובים בבית.

בחירת המזוודה

תחילה צריך לחשוב איזו מזוודה לבחור, איזה גודל, קשיחה או רכה. לבדוק האם המזוודה הישנה שלנו לא כבדה מדי, לא קרועה או שבורה, שהיא נוסעת כהלכה, ואולי בכלל הגיע הזמן לרכוש מזוודה חדשה. את העצות לגבי כיצד לבחור מזוודה ניתן לקרוא באתר זה בנושא: "כיצד לבחור מזוודה".

בחירת הבגדים והציוד שניקח

העצה החשובה ביותר היא "לארוז קל". לארוז קל חשוב כדי שהמזוודה לא תהיה כבדה ומסורבלת לתנועה, וגם מכיוון שמזוודה כבדה מידי תגרור תשלום קנס על משקל יתר לחברת התעופה (ישנה הגבלת משקל למזוודה, גם אם אתם מספר אנשים הנוסעים עם מזוודה אחת).

לשם כך ריכזנו מספר טיפים שיעזרו באריזת המזוודה בצורה הקלה והיעילה ביותר:

 1. יש לארוז את המזוודה עד אפס מקום. דבר זה ימנע מהציוד שבמזוודה להיטלטל ולהתפזר בתוך המזוודה, וישמור על אורך החיים של המזוודה לאורך זמן. מזוודה חצי ריקה תינזק בקלות רבה יותר ממזוודה מלאה לאחר טלטולי הטיסה.
 2. טרם הכנסת הציוד למזוודה יש לוודא שהמזוודה שוכבת על מישור.
 3. ברוב המזוודות הרכות ידית ההרמה והמשיכה של המזוודה היא פנימית, ולכן תופסת מקום במזוודה. כדי לנצל את כל הנפח של המזוודה, וכדי לשמור על הידית עצמה כדאי לשים בתחתית המזוודה את הפריטים הרכים כגון תחתונים, גרביים, חולצות T וכו`.
 4. את הפריטים השבירים כדאי לעטוף בחולצות או מעילים.
 5. בדקו את מזג האוויר ביעד אליו אתם נוסעים- האם לקחת מעילים, מטריות, ציוד חורף וכו`. אם מזג האוויר חורפי, יש להסתמך על בגדים שיאפשרו ללבוש מספר שכבות במקום לסחוב מספר מעילים התופסים מקום במזוודה.
 6. עדיף לקחת את כלי הרחצה (שמפו, סבון נוזלי) בבקבוקונים קטנים כדי לחסוך במקום. דבר זה גם ימנע הרס מינימאלי של הבגדים במקרה שנפתח אחד הבקבוקים בתוך המזוודה. לשם כך עדיף גם לעטוף את הנוזלים השונים בשקיות ניילון.
 7. לא לבזבז מקום- אפילו אם זה אומר להכניס לתוך הנעליים גרביים ותחתונים (הכנסת הלבנים גם תעזור בשמירה על מבנה הנעליים).
 8. את הנעליים יש לסחוב בשקית נפרדת שלא ילכלכו את הבגדים האחרים.
 9. אם לוקחים 2 מזוודות, יש לחלק את הבגדים ביניהם שווה בשווה למקרה שאחת המזוודות הולכת לאיבוד/מגיעה באיחור. כמו כן אם נוסעים עם חברים- שימו במזוודתם  מספר פריטי לבוש מאותה סיבה.
 10. כדי להימנע מקימוט עדיף לגלגל חולצות T,תחתונים, שמלות וכו` במקום לקפלם.
 11. פריטים יקרי ערך בטוח יותר לקחת בתיק העלייה למטוס.
גלילה למעלה