סל קניות
 • Bobby- תיק גב למחשב מונע כיוסים וגניבות
 • כרית שינה לצוואר מתכווננת FaceCradle

10 טיפים לנוסע

 

לפני ההגעה לשדה התעופה   

 1. בנסיעות משפחתיות או נסיעות לפרק זמן ארוך לרוב נוטים אנשים לקחת מזוודה אחת גדולה. לעיתים עדיף לקחת 2 מזוודות קטנות יותר (בינוניות) מאשר אחת גדולה. ככל שהמזוודה גדולה יותר, כך התנועה איתה בד"כ יותר קשה ומסורבלת שכן המזוודה כבדה ומגושמת. היתרון ב- 2 מזוודות בינוניות על פני גדולה הוא תנועה נוחה ומהירה יותר, חלוקה וסידור טוב יותר של הפריטים האישיים השונים בכל מזוודה, וצמצום הסיכון של איבוד תכולה בעת אובדן מזוודה (הסיכוי של אובדן 2 המזוודות קטן יותר). 
 2. על מנת לשמור על הציוד האישי ועל המזוודות הנשלחות לתא המטען יש להקפיד על אריזה נכונה (ראה מדריך "כיצד לארוז מזוודה"). 
 3. לא מומלץ לנעול מזוודות ותיקים הנשלחים למטען במנעולים גדולים ומסיביים. דווקא מנעולים כאלה קוראים לגנבים לנסות ולפתוח את המזוודה במחשבה שקיים דבר בעל ערך רב. כמו כן חברות התעופה בודקות את התיקים והמזוודות הנשלחות לתא המטען באופן אקראי. דווקא מזוודות עם מנעולים גדולים יגרמו לאנשי הביטחון לשבור את המנעול ולחפש במזוודה. אנו ממליצים לסגור את הרוכסנים של המזוודות באזיקון. דבר זה יאפשר לכם לדעת אם פרצו וחיטטו במטענכם באם האזיקון קרוע או לא נמצא.   

לפני העלייה למטוס 

 1. יש להימנע מלעלות למטוס עם פריטים האסורים ע"פ תקנות הבטיחות כגון: נשקים, חפצים חדים, פריטים דליקים ונפיצים, או כל פריט תמים שעלול להפוך לנשק כמו מספריים, פצירות וכו`. באם קיים ברשותכם אחד מהפריטים הנ"ל יש להצהיר על כך טרם העלייה למטוס. 
 2. יש לשים חפצים יקרי ערך כמו תכשיטים, כסף, מחשב נייד וכד` בתיק/ מזוודה המיועד לעלייה למטוס. 
 3. יש לקחת סוודר/ חולצה ארוכה נוספת בתיק העלייה למטוס שכן המזגן במטוסים נוטה לקרר עד מאוד. 
 4. יש להימנע מלקחת פריטים/ ללבוש בגדים/ לענוד תכשיטים העשויים ממתכת. חפצים העשויים ממתכת עלולים להפעיל את האזעקה בגלאי המתכות. 
 5. יש לשים לב לנעליים איתם עולים למטוס. נעליים עם סוליה עבה/ עקבים גבוהים עלולים לגרום לעיכוב ובדיקה נוספת במכשירי השיקוף שלפני העלייה למטוס גם אם אזעקת גלאי המתכות לא פעלה. 

אחרי הנחיתה   

 1. בקבלת המזוודה לאחר הנחיתה יש לבדוק שלמות המזוודה ושלמות הציוד האישי. אם המזוודה שבורה/קרועה/חסר גלגל או כל חלק אחר, יש לפנות ל"אשנב פניות הנוסעים" של חברת התעופה איתה טסתם לדיווח וקבלת פיצוי מביטוח המטען. 
 2. במידה וניזוקה המזוודה ומאיזו סיבה לא יכולתם לגשת ולתבוע את חברת התעופה, רצוי להגיע מיד אחרי הנסיעה אלינו על מנת שנוכל לתקן אותה לנסיעות הבאות (שירות תיקוני מזוודות ב"אלטר"). טעות נפוצה היא לאפסן את המזוודה התקולה, ומס' ימים לפני הנסיעה הבאה להיזכר שהמזוודה בלתי כשירה לנסיעה. מאחר ותיקון עלול לקחת זמן ייתכן ותאלצו לקנות חדשה במקום להשמיש את הישנה.
   
 טיסה נעימה...