סל קניות
  • Bobby- תיק גב למחשב מונע כיוסים וגניבות
  • כרית שינה לצוואר מתכווננת FaceCradle

מה עושים שהמזוודה אובדת?

 
איזה מתח חשים כשעומדים ליד המסוע ומחכים למזוודה שתציץ. ממתינים ליד שאר הנוסעים ומחכים שמזוודת הסמסונייט הנהדרת שלנו תופיע ליד כל מזוודה אחרת. אז מצפים ומחכים שתגיע ושאפשר יהיה ללכת, אבל מה קורה במידה והיא לא מגיעה?
הדבר הראשון שיש לעשות הוא לגשת לאשנב הפניות ולמלא טופס אובדן מטען. טופס זה מגיע לחברת הביטוח והנוסע מדווח על הפריטים שבמזוודה. ישנן מזוודות איכותיות יותר תוצרת מותגים. במקרה זה רק האובדן של המזוודה כמו סמסונייט למשל יכול להגיע לאלף שקלים. 
 

לאן נעלמה המזוודה?

מרגע שמדווחים על מזוודה או תיק שנעלמו, הפניה נכנסת למאגר עולמי של כבודות שאבדו. למערכת ממוחשבת זו מגיעות פניות על מזוודות שנמצאו. כמעט כל חברות התעופה בעולם לוקחות חלק ומחוברות למערכת. בצורה זו עוקבים אחר האבידות והמציאות וקל יותר להחזיר את המזוודות לבעליהן. לא לשכוח לכתוב על המזוודה פרטים כמו שם מלא, טלפון, מייל ואפילו כתובת. אין דבר כזה להיות זהיר מדי. כשמגישים את טופס האובדן, יש לרשום את שם הנציג המטפל ולקחת אישור בכתב על האובדן.
 

כיצד הבעיה נפתרת?

בדרך כלל הכבודה מאותרת תוך כמה ימים ואפילו כמה שעות. לעיתים ברגע שחוזרים הביתה או מגיעים לחדר המלון כבר צוות חברת התעופה מוצא את המזוודה או התיק ויוצרים קשר עם הנוסע. במקרים בהם לא מצליחים לאתר את המזוודות, אין ברירה אלה לשלוח טופס תביעה לביטוח ולחכות שהכסף יגיע. אחת הסיבות הלא רשמיות לאיבוד מזוודות במהלך נסיעה היא צוות האוויר עצמו. ישנן מדינות שבמידה ולא נותנים טיפ לסבלים, הם מעלים את המזוודה למטוס אחר...
 

לארוז שתי מזוודות

בדיוק מהחשש של איבוד המזוודה, במיוחד אם מדובר במזוודה יקרה כמו סמסונייט, מומלץ לארוז את המזוודות בצורה חכמה יותר. עדיף לקחת שתי מזוודות כדי שבמידה ואחת נעלמת תמיד יהיה את השנייה. אורזים בכול מזוודה פחות או יותר את אותם הדברים ומחזיקים אצבעות. כמה מרגיז במידה ונתקעים עם התיק של הסבונים והמגבות! עוד עצה שיכולה לעזור מאוד היא להוסיף לתיק העלייה למטוס גם מברשת שיניים וזוג תחתונים, לכל צרה שלא תהיה.
 

למה לקחת תמונה?

בהרבה מקרים יש בעיה עם הדיווח לחברת הביטוח. לעיתים מתקדים לאתר פריט מסוים או להעריך את שוויו. ומה עושים עם פריטים להם יש משמעות רגשית ואין להחליפם. כדי לתעד את תכולת המזוודה, מומלץ לצלם את התוכן. בצורה זו תוכלו לגלול בפני חברת הביטוח את מה שהיה לכם במזוודה ולקצר תהליכים. עצה, אם אתם יכולים להצמיד אליכם את הדברים הכי חשובים ומשמעותיים, תעשו זאת. לא לחסוך אלא לפצל את המטען לשתי מזוודות.