סל קניות
  • Bobby- תיק גב למחשב מונע כיוסים וגניבות
  • כרית שינה לצוואר מתכווננת FaceCradle

מה עדיף - מזוודת 4 גלגלים או מזוודת 2 גלגלים?

 
מזוודות בעלות 4 גלגלים החלו לתפוס תאוצה בשנים האחרונות והפכו למבוקשות יותר ע"י קהל לקוחותינו.
שדרוג חוויית השינוע ונוחות הסעת המזוודה השתפרה באופן משמעותי אולם מתוך הניסיון שלנו נוכחנו לדעת כי למזוודות 2 גלגלים המסורתיות עדיין קיימים יתרונות מול מזוודות 4 גלגלים.
תחילה נגדיר מהי בכלל מזוודת 4 גלגלים ובמה היא שונה מהמזוודות שהתרגלנו אליהן במהלך השנים.
במזוודות בעלות 4 גלגלים קיימים גלגלי "ספינר"(Spinner) המסתובבים סביב צירם ב- º360 וממוקמים בכל אחד מצידי המזוודה כפי שניתן לראות בתמונה. הגלגל עצמו עשוי גם כן מסיליקון/ גומי (מהחומר העמיד של גלגלי הרולר בליידס), אולם הגלגל עצמו בד"כ קטן יותר מהגלגל שבמזוודות ה- 2 גלגלים. תכונות אלה מאפשרות את הנעת המזוודה באמצעות פעולת דחיפה קלה ללא השקעת מאמץ רב כמו במזוודות ה- 2 גלגלים בהן יש למשוך/ לגרור את המזוודה.
                       
יתרונות וחסרונות:
1) נוחות שינוע- אין ספק ששינוע מזוודה בעלת 4 גלגלים נוח יותר משינוע מזוודה בעלת 2 גלגלים. בעוד שבמזוודת 2 גלגלים המזוודה נגררת מאחורינו כאשר עומס משקל המזוודה המלאה מופעל על היד הגוררת, במזוודות 4 גלגלים פעולת השינוע היא דחיפת המזוודה- ידית הטרולי משמשת
כנקודת אחיזה בלבד עבור היד הדוחפת בקלילות את המזוודה בצורה חלקה ונוחה לצד נתיב ההליכה שלנו.
למרות כל זאת, חשוב לציין כי יתרון זה בא לידי ביטוי ברצפות חלקות (כגון שיש/ קרמיקה וכו') – בעיקר בתוך שדה התעופה, אולם במשטחים מחוספסים יותר (מדרכה/ כביש) מזוודת 2 גלגלים עדיפה יותר מכיוון שפעולת המשיכה טובה יותר לחיכוך הנוצר ממשטחים מסוג זה.
ברחוב סטנדרטי בעל מרצפות בולטות פעולת הדחיפה של מזוודת ה- 4 גלגלים לא תעבוד כמו שצריך ונצטרך למשוך את המזוודה מאחורינו בדיוק כמו במזוודת 2 גלגלים (כפי שניתן לראות בתמונה משמאל).
 
2) מאסיביות הגלגל- כדי שמזוודת ה- 4 גלגלים תוכל להסתובב לכל הכיוונים ותאפשר את נוחות השינוע עליה דיברנו בסעיף 1, גלגל המזוודה חייב להיות בולט מעט ממעטפת המזוודה. רק כך יוכל הגלגל להסתובב סביב צירו ולאפשר את מרווח התנועה הגדול להסתובב לכל הכיוונים.
ככל שהגלגל בולט יותר ממעטפת המזוודה כך ההסתברות לנזק גדולה יותר- הגלגל חשוף יותר לחבטות. במזוודות 2 גלגלים, הגלגל בד"כ מוסווה בתוך המזוודה כאשר רק החלק ההכרחי לנסיעה נמצא מחוץ למזוודה. דבר זה מקנה עמידות גבוהה יותר למזוודות בעלות 2 גלגלים.
 
3) יציבות המזוודה- מתוקף קיומם של 4 גלגלים בכל אחד בפינות המזוודה, מזוודות 4 גלגלים בד"כ יציבות יותר ממזוודות 2 גלגלים.
 
לסיכומו של עניין, הבחירה האם לקחת מזוודת 4 גלגלים או מזוודה בעלת 2 גלגלים תלויה בכם, באופי הנסיעה ובסדרי העדיפות שלכם לנסיעה/ נסיעות הקרובות.
אם הנסיעה מאופיינת כ"שדה תעופה ← מונית ← מלון", ובמהלך הנסיעה אינכם מתכוונים לשנע יותר מידי את המזוודה אז נוחות השינוע מנצחת ולכן במקרה כזה כדאי לבחור מזוודה בעלת 4 גלגלים. חוויית הנסיעה משתדרגת באופן משמעותי.
אולם, אם הנסיעה כרוכה במעבר רב של מקומות, ובתנועה מאותגרת יותר עבור המזוודה (הליכה ברחובות, רכבות תחתיות וכו') עדיף לבחור במזוודה בעלת 2 גלגלים.
 
חשוב לציין כי כאשר אנו בוחנים את היתרונות של מזוודה בעלת 2 גלגלים מול מזוודה בעלת 4 גלגלים אנו משתדלים להקנות נקודות כלליות להשוואה (נוחות, מאסיביות, יציבות), אולם יש להתייחס לכל מזוודה בפני עצמה.
מזוודות סמסונייט ודלסי בעלות 4 גלגלים מיוצרות באיכות גבוהה תוך מתן דגש רב על איכות הגלגל ואיכות החיבור שלו למזוודה כדי ליצור עמידות הגלגל ויכולת לעמוד בחבטות וטלטלות במהלך הנסיעה.